Skip to main content

چرا این فناوری مهم برای تجارت است؟

وب 3.0 چیست ؟ تکامل بعدی اینترنت است و در راه بزرگی در راه است. این چیزی نیست که در آینده دور اتفاق بیفتد. وب 3.0 در حال حاضر شروع به انتشار کرده است و در عرض دو سال به طور کامل راه اندازی خواهد شد. نیروی محرکه وب 3.0 فناوری بلاک چین است. بلاک چین همان فناوری است که بیت کوین را تقویت می کند. این یک سیستم دفتر کل غیرمتمرکز (DLT) است که داده ها را به جای یک سرور در هزاران رایانه به طور همزمان ذخیره می کند. این امکان ذخیره سازی و اشتراک گذاری داده های بیشتری را فراهم می کند، که به معنای کارآمدتر و در دسترس بودن برای هرکسی است که به آن نیاز دارد.

وب 3 چیست ؟

چرا WEB3.0 برای کسب و کار مهم است ؟؟

جهان به سمت آینده ای در حال حرکت است که در آن هیچ مرزی وجود نخواهد داشت، همه ما به هم متصل خواهیم بود و همه چیز مجازی خواهد بود. این همان چیزی است که وب 3.0 در مورد آن است.

همانطور که قبلاً گفته شد، وب 1.0 همه چیز در مورد معرفی رایانه های شخصی و اینترنت بود. وب 2.0 عصر رسانه های اجتماعی و وب سایت های شبکه های اجتماعی بود.

وب 3.0 مرحله بعدی اینترنت است که در آن به یک جهان کامل تبدیل می شود. وب 3.0 عصر فناوری بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز است. این زمانی است که ما شاهد ظهور پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین خواهیم بود که می توانند تقریباً تمام جنبه های زندگی ما را غیرمتمرکز کنند.

به گفته Deloitte، اطلاعات دیجیتال در وب 3.0 قرار می گیرد و تمایز بین محتوای دیجیتال و اشیاء فیزیکی را محو می کند. بنابراین، تأثیر Web 3.0 بر کسب و کارها، شفاف‌تر کردن و کاربر محور بودن آن‌ها خواهد بود. هر چیزی که در رابطه با داده های کاربر در حاکمیت شرکتی اشتباه رخ داده باشد، به طور کامل تغییر خواهد کرد.

منبع : tristatetechnology.com