Skip to main content

🔴 بدافزار چیست؟ و چه تاثیری روی سایت دارد ؟
بدافزار ها فایل های مخربی هستند که به صورت ناخواسته روی سیستم قربانی قرار می گیرند و سبب ایجاد مشکلات گوناگون و آسیب رسانی به سیستم کاربر می شوند، این فایل های مخرب حالت های مختلفی دارند و روش نفوذ یا عملکرد آنها نیز با یکدیگر متفاوت است، برخی از انواع بدافزار ها عبارتند از جاسوس افزار ها، ویروس ها، کرم ها و…

🔴 چرا سایت ما به بدافزار ها آلوده می شود؟
موارد بسیار ساده ای وجود دارند که می توانند به سرعت سایت شما را به بدافزار ها آلوده کنند و سبب هک شدن سایت شما شوند.
مثلا برخی کاربران هستند که برای سایت خود هزینه نمی کنند و در سایت های نامعتبر به دنبال افزونه ها یا قالب های رایگان می گردند، متاسفانه این موارد ایمن نمی باشند و ممکن است زمانی که شما آن قالب یا افزونه را بر روی سایت خود فعال می کنید سایت شما به بدافزار ها آلوده شود.
همچنین برخی کابران هستند که بر روی پیشخوان خود ده ها افزونه یا قالب نصب می کنند که هر کدام از آنها برای کار خاصی نصب شده اند و نسخه ی همه ی آنها قدیمی است.

همین موضوع ها باعث می شوند که سایت شما در معرض آلوده شدن توسط بدافزار ها قرار بگیرد و در نهایت هک شود، در واقع نباید ساده از این موضوع ها گذشت و یک کار اشتباه ممکن است سببِ ایجاد مشکلات جبران ناپذیری در سایت شما شود.

✅ فایل های مخرب می توانند آسیب های زیادی به سایت شما بزنند و شامل موراد زیر می شود 👇
لطمه دیدن سئوی سایت
کاهش سرعت سایت
از بین رفتن داده های سایت
سرقت اطلاعات و…

تنها کاری که می توان برای جلوگیری از آلوده شدن سایت به فایل های مخرب و بد افزار ها انجام داد بالابردن “امنیت سایت” است، در واقع با انجام این کار شما می توانید سایت خود را از شر بدافزار ها در امان نگه دارید.

منبع : wp_center@